Мова
Мова
Язык
English
cartuser
Інструкція
Інструкція
Загальні принципи роботи редактора
Основні терміни та поняття.
Онлайн-редактор

Онлайн-редактор - це безкоштовний графічний редактор для створення дизайну фотокниг із готових тематичних шаблонів, розроблений компанією Gramofon.ua

Сторінка

Сторінка - це половина розвороту

Розворот

Це дві сусідні сторінки =)

Форзац

Це 2 сторінки на початку та вкінці фотокниги із поліграфічним способом друку та журнальним блоком. Форзаци не редагуються. На форзаці на початку фотокниги друкується логотип. Забрати логотип можна за додаткову плату.

Комірка

Це місце для вставки фотографії

Обкладинка

Це покриття фотокниги, яке має декоративне, захисне та скріплювальне призначення.

Завантаження фотографій
Where from and where to do I upload photos? How do I sort them? What formats can be used?
1. Які фото підійдуть для фотокниги?
Для фотокниги підійдуть фото лише у форматі jpg. Якщо у вас є оригінали фото, то завантажуйте їх. Тобто, чим більший по розширенню та розміру файл - тим вищою буде якість зображення у надрукованій книзі.
2. Як завантажити фото у редактор з пам'яті комп'ютера?

Щоб завантажити фото з пам'яті комп'ютера, необхідно натиснути на значок "З комп'ютера"

У вікні, що відкриється, вибираємо папку з якої будемо завантажувати файли та виділяємо всі необхідні файли, потім клікаємо на “Відкрити”, після чого файли почнуть завантажуватись на сайт.

3. Як завантажити фото у редактор з Instagram?

В редакторі натисніть іконку Instagram. Далі авторизуйтеся та завантажте свої фото. Ми не зберігаємо ваші паролі, тому про це не хвилюйтеся.

Після успішного завантаження фото з'являться у правій боковій панелі. Тепер їх вже можна розміщувати на сторінках фотокниги.

Важливо! Якщо на фото бачите помаранчевий трикутник - це значить, що роздільна здатність фото замала і потрібно замінити його.

4. Як завантажити фото у редактор з Facebook?

В редакторі натисніть іконку Facebook. Далі авторизуйтеся та завантажте свої фото. Ми не зберігаємо ваші паролі, тому про це не хвилюйтеся.

Після успішного завантаження фото з'являться у правій боковій панелі. Тепер їх вже можна розміщувати на сторінках фотокниги.

Важливо! Якщо на фото бачите помаранчевий трикутник - це значить, що роздільна здатність фото замала і потрібно замінити його.

5. Як посортувати завантажені фото? Робота з фільтрами.

Щоб відсортувати фото, необхідно натиснути галочку біля слова "Фільтрувати". Відкриється випадайка, в якій ви налаштовуєте за якою ознакою будете впорядковувати фото:

 • за датою створення файлу
 • за датою завантаження фото в редактор
 • за назвою файлу
 • Обравши сортування за датою створення, додатково можна сегментувати фото по днях, місяцях та роках. Щоб сегментувати фото по місяцях, просто клікніть на слово "місяць" у випадайці. На скріні нижче видно, як фото сортуються по місяцях.

  За таким самим принципом можна відсортувати фото в алфавітному порядку або навпаки від Я до А. Ця функція буде корисною, якщо ви підписуєте свої фото, наприклад "Літо. Італія" чи "Сплав по Черемоші", а не залишаєте назву "img 242535", яку автоматично присвоює фотографії камера чи телефон.

  Фото, які ви вже використали в книзі, підсвічуються зеленим.

  Якщо вже використані фото заважають вам створювати книгу, скористайтесь функцією "Приховати використані". Щоб це зробити, просто поставте галочку поруч із цим написом у випадайці

  Фото, які ви ще не використали, будуть без підсвітки.

  Фото, з котрим ви працюєте зараз, буде мати жовту рамку.

  6. Прев'ю завантажених фото.

  Важко роздивитись фото в полотні завантажених файлів? Не біда! Наведіть курсор на необхідне фото, затримайтесь на ньому і відкриється велике прев'ю знімка.

  7. Як видалити зайві фото, котрі ви не будете використовувати в книзі?

  Якщо ви випадково завантажили дві однакові фотографії, чи свою пікселізовану розмиту руку на фоні підлоги, то їх можна видалити з полотна знімків, щоб вони не заважали вам створювати фотокнигу вашої мрії. Для цього треба навести курсор на зайвий знімок. У правому верхньому куті з'явиться хрестик. Натисніть на нього, щоб видалити знімок.

  На всяк випадок, наш обережний редактор, перепитає у вас ще раз, чи дісно ви хочете видалити це фото. Якщо ви хотіли видалити - жмякніть зелену кнопку "Так, видалити". Якщо ви тицьнули на той злощасний хрестик випадково, то це перепитування врятує вас від втрати важливої знимки.

  Редагування обкладинки
  Як змінити вид, додати оздоблення чи побачити тильну частину?
  1. Як розмістити фото на обкладинці?
  Щоб розмістити фото на обкладинці, його достатньо просто перетягнути з бокової панелі в пусту комірку.
  2. Як відредагувати тильну частину обкладинки?

  За замовчуванням задня частина обкладинки прихована. Щоб побачити її необхідно натиснути кнопочку у нижній лівій панелі редактора. Вона виглядає як гумка (ластик).

  Натискаємо і відкривається задня частина обкладинки.

  Тепер її можна редагувати як будь-яку іншу сторінку: додавати фото, рамки, написи та стікери.

  3. Як змінити вид обкладинки?

  Для того, щоб змінити вид обкладинки необхідно натиснути на необхідний вам вид обкладинки (фотообкладинка, екошкіра чи текстиль) у верхній лівій частині редактора. Після цього можна обрати вид оздоблення та колір матеріалу (для екошкіри чи текстилю).

  4. Варіанти оздоблення обкладинок із екошкіри

  Обкладинки із екошкіри можуть бути без оздоблення, з тисненням або із фотовставкою з акрилового скла. Усі вище перечислені варіанти оздоблень є доступними для усіх 27 кольорів екошкіри.

  Обкладинки серії екошкіри "Nature", ті у котрих текстура і малюнок схожі на деревину (перші 10 кольорів у списку), будуть без прошивки по канту. Наступні 17 кольорів - серія "Classic" - будуть прошитими по канту ниткою в тон, вибраному кольору екошкіри.

  5. Варіанти оздоблення обкладинок із текстилю

  Обкладинки із текстилю можуть бути без оздоблення, з тисненням або акриловою фотовставкою. Фотовставки доступні для усіх видів текстилю.

  На обкладинках серії текстилю "Люкс" (4 останні кольори у списку), доступне оздоблення тисненням. Тобто, тиснення може бути на: золотому, лавандовому, кораловому та смарагдовому люксі. На серії текстилю "Льон" (перші 4 кольори у списку) ми тиснень не робимо.

  6. Тиснення. Для яких обкладинок доступне? Як вибрати?

  Ми наносимо тиснення на обкладинки із екошкіри усіх кольорів та на обкладинки із текстилю серії "Люкс". Вибрати можна лише із стандартних варіантів тиснень представлених у редакторі. Індивідуальних тиснень не здійснюємо.

  Як додати тиснення на обкладинку:

  1. В онлайн-редакторі необхідно вибрати обкладинку на верхній панелі редактора, там де знаходиться нумерація сторінок.

  2. Тепер необхідно обрати матеріал обкладинки – екошкіру чи текстиль.

  3. Обираємо опцію оздоблення “Без фото”. Тепер необхідно обрати колір обкладинки. Якщо екошкіра, то будь-який колір, якщо текстиль, то лише серію "Люкс".

  4. В правій боковій частині онлайн-редактора натискаємо пункт меню “Тиснення”, потім необхідно обрати тематику тиснення.

  5. Клікаємо на обране тиснення лівою кнопкою мишки, після чого система формує прев’ю того як буде виглядати дане тиснення на обкладинці Вашої книги.

  7. Як відредагувати фотообкладинку?
  Як змінити текст на обкладинці?Детальніше тут Як змінити тему?Детальніше тут Як змінити фон?Детальніше тут Як змінити розмір фото?Детальніше тут Як додати чи видалити кліпарт(стікер) на обкладинці? Детальніше тут
  Редагування сторінок
  Додавання, видалення, переміщення, копіювання сторінок. Ліміти кількості сторінок.
  1. Як переміщатись між сторінками?

  В онлайн-редакторі ми можемо переміщуватись між сторінками фотокниги двома способами:

  Перший спосіб — ми можемо просто гортати книгу за допомогою опціональних круглих кнопок вліво та вправо, проте, якщо у Вас доволі багато сторінок в книзі, даний спосіб доволі довгий.

  Другий спосіб — на верхній панелі онлайн-редактора можемо прокрутити стрічку із нумерацією сторінок, клікнувши на відповідні опціональні кнопки із стрілочками вліво, або ж вправо, після чого клікнути на необхідну нам сторінку.

  На скріні нище зеленим кольором зображено переміщення між усіма сторінками книги, червоним між двома сусідніми.

  2. Як додати сторінки?

  Для того, щоб додати сторінки необхідно натиснути у верхній панелі справа на зелений значок плюс “+”.

  Після чого необхідно обрати один із варіантів дизайну сторінок з вибраного вами шаблону або сторінки без дизайну - пусті. Для цього достатньо клікнути один раз на вибраний варіант дизайну сторінок і він з'явиться у робочій панелі.

  Cторінки можна додати виключно попарно, одну сторінку додати неможливо.

  Існують технологічні обмеження щодо максимальної кількості сторінок для різних видів книг. Детальніше тут.

  3. Як видалити сторінки?

  Мінімальна кількість сторінок у фотокнигах - 24 (лише у фотокниг з Журнальним типом блоку та способом друку Цифрова поліграфія мінімальна кількість сторінок - 26, крім формату 30х30) . Тобто видалити сторінки, щоб було менше 24 (26) - неможливо.

  Якщо у вас більше сторінок і деякі з них зайві - необхідно:

  Натиснути на значок хрестика в правому верхньому кутку правої сторінки.

  Та підтвердити видалення натиснувши на “Так, видалити”.

  Видаляються сторінки виключно попарно, одну сторінку видалити неможливо.

  4. Максимальна і мінімальна кількість сторінок для різних фотокниг

  Мінімальна кількість сторінок - 24 для Lay Flat та 26 для журнального типу блоку. Замовити фотокнигу з меншою кількістю сторінок неможливо. Якщо Ви не заповнили всі сторінки в книзі й деякі залишились пустими вони всеодно будуть надруковані та вклеєні в книгу.

  При виборі фотокниги із типом друку Цифрова поліграфія та Журнальним типом палітурки - мінімальна кількість сторінок становить 26, окрім формату книги 30х30. Для цього формату (Журнальний блок, Цифрова поліграфія) мінімальна кількість сторінок становить 24.

  Для різних видів фотокниг є різна максимальна кількість сторінок. Це зумовлено технологічними особливостями їх виготовлення.

  Далі наведено максимальну кількість сторінок книг відповідно до їх опцій:

  - тип блоку Журнальний - 96 сторінок;

  - тип блоку Lay flat (папір сатинований, глянцевий, FUJI Lustre) - 80 сторінок;

  - тип блоку Lay flat (папір FUJI Lustre PRO з прошарок між сторінками із картону) - 50 сторінок;

  5. Як поміняти сторінки місцями?

  Щоб поміняти сторінки місцями необхідно натиснути на відповідні функціональні кнопки в нижній панелі редактора. Відповідно "стрілка вправо", щоб перемістити розворот вправо, в сторону закінчення книги. І "стрілочка вліво", щоб перемістити розворот лівіше, тобто в бік початку книги.

  6. Як створити копію сторінки?

  Для того, щоб створити копію сторінки необхідно натиснути на значок (див. на скріні нижче) у нижній панелі онлайн-редактора. Cкопійована сторінка буде розміщена після сторінки, з якої було створено копію, тобто після оригіналу.

  Робота з фотографіями
  Зміна розмірів, прозорості, масштабу, поворот, копіювання фото та інше.
  1. Як переміщувати та змінювати розміри фото?

  Для того, щоб перемістити фотографію чи змінити її пропорції необхідно:

  1. Натиснути на необхідну фотографію та обрати опцію “Змінити”.

  2. Клікаємо лівою кнопкою миші по фотографії, затискаємо ліву кнопку миші та перетягуємо її на ту ділянку сторінки, де бажаємо розмістити.

  3. Вирівнюємо фотографію у відповідності до інших, вже розміщених фото на сторінці. Для цього в редакторі присутні напрямні лінії оранжевого кольору, що відображаються при переміщенні елементу сторінки (фото, кліпарт, текст) в межах розвороту, а також при спробі розміщення елементу на одному рівні по відношенню до інших або по відношенню до самої сторінки.

  2. Як змінити видиму область фото?
  Для того, щоб змінити видиму область фотографії, котра розміщена у комірці, необхідно натиснути на неї лівою кнопкою миші, затиснути кнопку та посунути фотографію в середині комірки так, як Вам необхідно, вліво-вправо, вверх чи вниз.
  3. Поворот фото всередині комірки та самих комірок

  3.1 Для того, щоб повернути зображення всередині комірки на 90, 180 чи 270 градусів, необхідно на нього натиснути та обрати опцію “Повернути”. При натисканні "Повернути" один раз, фото перевертається на 90 градусів за годинниковою стрілкою, при натисканні вдруге - на 180 градусів і втретє - на 270 градусів.

  3.2 Для того, щоб повернути саму комірку з фото на !будь-яку кількість градусів!, необхідно знову ж таки натиснути на фото, обрати опцію "Змінити". Вгорі над фото з'явиться символ закругленої стрілочки. Наведіть на неї та затисніть ліву клавішу мишки. Тепер, не відпускаючи клавішу мишки, крутіть коміркою в той бік, в який вам необхідно.

  4. Як розмістити фото на всю сторінку?

  Щоб розмістити фото на всю площину сторінки необхідно натиснути на фото, далі на панелі інструментів, що відкриється, вибираємо опцію "Змінити", далі натиснути на "На всю сторінку"

  5. Як зробити білу чи кольорову рамку навколо фото?

  Фотографію, що розміщена на сторінці фотокниги можливо оздобити мінімалістичною рамкою білого, або ж будь якого іншого кольору.Для цього необхідно:

  1. Натиснути на фотографію та обрати опцію “Рамка”.

  2. Тепер необхідно обрати ширину рамки за допомогою повзунка, максимальна ширина 20мм.

  3. За замовчуванням рамка буде білою. Можливо змінити колір рамки, натиснувши на комірку білого кольору, що знаходиться біля повзунка. У вікні, що відкриється можливо обрати колір за допомогою колірного кола, або ж прописати цифрове значення кольору. По завершенню вибору необхідно натиснути на “Ок”, щоб зміни збереглись.

  6. Зміна прозорості фото.

  Для того, щоб змінити прозорість фото необхідно:

  1. Натиснути на фотографію та обрати опцію “Змінити”.

  2. Тепер необхідно обрати опцію “Прозорість” та за допомогою повзунка виставити необхідне значення прозорості зображення.

  За замовчуванням всі фото мають 100% значення прозорості. Мінімальне значення прозорості 5%, при ньому фото буде практично невидимим.

  7. Як розмістити фото вище чи нижче інших елементів дизайну?

  При розміщенні багатьох елементів дизайну на сторінці фотокниги може виникнути необхідність розміщення певних елементів поверх інших. До прикладу, кліпарт поверх фотографії. Для того, щоб встановити порядок накладання елементів необхідно:

  1. Натиснути на фото та обрати опцію “Змінити”.

  2. Після цього натиснути опцію “Нижче” або “Вище”.

  Якщо обрати “Нижче” - на фотографію будуть накладатись інші елементи дизайну. Якщо обрати “Вище” - фотографія буде розміщуватися поверх інших елементів дизайну.

  8. Функція копіювання/вставки фото?

  Для копіювання та вставки фото в межах одного розвороту:

  1. Натисніть на фотографію та виберіть опцію “Змінити”.

  2. Тепер оберіть опцію “Копіювати”. Фотографія з елементами дизайну буде скопійована в буфер обміну.

  3. Потім одразу натисніть на “Вставити”. Фотографія буде розміщена на тій же сторінці, з якої Ви її скопіювали, трішки нижче оригіналу.

  Для копіювання та вставки фото на інший розворот:

  1. Натисніть на фотографію та виберіть опцію “Змінити”.

  2. Тепер оберіть опцію “Копіювати”. Фотографія з елементами дизайну буде скопійована в буфер обміну.

  3. Перейдіть на розворот, де треба вставити фото.

  4. Та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+V.

  9. Як видалити фото?
  Для того, щоб видалити фото, а рамка та комірка залишились, натисніть на фотографію на оберіть опцію “Видалити”. Для того, щоб видалити фото разом із рамкою та коміркою, натисніть на фотографію та оберіть опцію “Змінити”, потім натисніть опцію “Видалити”.
  Робота з фонами
  Як змінити чи завантажити свій фон. Прозорість, масштаб та поворот фону.
  1. Що таке фон?
  Фон - це зображення у великому розширенні на якому розміщуються інші елементи дизайну, такі як фото, написи чи кліпарти. Можна обрати готовий фон із всіх шаблонів, що представлені на сайті, завантажити свою картинку чи фотографію або ж зробити суцільну заливку.
  2. Як змінити фон?

  Для того, щоб змінити фон із обраного шаблону на фон із іншого тематичного шаблону необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора вибрати меню “Фон”, потім тематику фотокниги.

  2. У вікні справа з'являються фони із усіх шаблонів на цю тему.

  3. Клікаємо на фон котрий сподобався та перетягуємо його лівою кнопкою миші на обкладинку чи розворот фотокниги.

  Також можна зробити однотонний фон. Для цього необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обрати меню “Фон”, потім опцію “Суцільний”.

  2. Далі перетягуємо лівою кнопкою миші суцільний фон на обкладинку,сторінку чи розоврот фотокниги.

  3. Клікаємо на іконку кольору та обираємо необхідний відтінок.

  4. Натискаємо "ОК", щоб зберегти зміни.

  3. Як завантажити свій фон?

  Для завантаження власного фону необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обирати меню “Фон”, потім натиснути на кнопку завантаження (зелена стрілка)

  2. У вікні, що відкриєтьсяя вибрати папку з якої будете завантажувати зображення та виділіти всі необхідні картинки.

  3. Натиснути на “Відкрити”, після чого зображення почнуть завантажуватись на сайт.

  4. Як змінити прозорість фону?

  Для того, щоб змінити прозорість фону необхідно:

  1. Натиснути на фон та обрати опцію “Прозорість”.

  2. Тепер за допомогою повзунка виставити необхідне значення прозорості зображення.

  За замовчуванням всі фони мають 100% значення прозорості. Мінімальне значення прозорості 5%, при ньому фон буде практично невидимим.

  Змінити прозорість можна у фонів із нашої бібліотеки або завантажених вами фонів. Для фону "Суцільний" змінити прозорість можна обравши більш світлий відтінок на колірному колі.

  5. Як зробити поворот фону?

  Поворот фонів здійснюється за тим же механізмом, що і фото. Потрібно дивитись пункт 3.1 з розділу "РОБОТА З ФОТОГРАФІЯМИ" Детальніше тут

  6. Як збільшити масштаб фону?

  Масштаб фону збільшується за тим ж принципом, що і масштаб фото. Детальніше тут

  7. Як видалити фон?

  Видалити фон, можна так само як і фото. Детальніше тут

  Робота із текстом
  Зміна шрифту, розміру, кегля, кольору, нарису. І страшна штрихпунктирна лінія.
  1. Як додати текст?

  Для того, щоб додати текст необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора натиснути пункт “Текст”.

  2. Обрати шрифт, натиснути на нього лівою кнопкою миші та перетягнути в робоче поле.

  3. Написати свій текст.

  2. Як змінити шрифт?

  Щоб змінити шрифт натисніть на текстовий блок, потім на назву шрифта та оберіть із випадаючого списку новий шрифт собі до смаку =)

  3. Як змінити кегль?

  Щоб змінити кегль шрифта натисніть на текстовий блок, потім на панелі що відкриється за допомогою стрілок ввех-вниз змініть розмір шрифта. Кожне натискання на стрілки додає чи віднімає один пункт кегля. Або натисніть на панелі, що відкрилась значок "вниз" (див.скрін нижче) і змініть кегль одразу до необхідного розміру.

  4. Як змінити колір тексту?

  Щоб змінити колір напису натисніть на текстовий блок, потім на панелі, що відкриється натисніть на колірну комірку. Відкриється колірне коло. Виберіть на ньому колір, що вам подобається та натисніть "ОК".

  5. Як змінити нарис тексту?

  Щоб змінити нарис шрифта натисніть на текстовий блок, потім на панелі, що відкриється оберіть жирний, курсив чи підкреслений. Не для усіх видів шрифтів доступні всі види нарисів.

  6. Вирівнювання тексту

  Щоб вирівняти текст у межах текстового блоку, натисніть на нього та оберіть один із варіантів вирівнювання: по лівому краю, по правому або по центру.

  7. Зміна розміщення тексту

  Щоб перемістити текст по сторінці чи обкладинці:

  1. Натисніть на текстовий блок (текст)

  2. Оберіть опцію “Змінити”. Навколо текстового блоку з'являться маркери.

  3. Тепер сміливо перетягуйте текстовий блок у необхідному напрямку

  8. Що робити якщо частина тексту не відображається?

  Треба натиснути на текстовий блок, далі на опцію "Змінити". З'являться помаранчеві маркети по периметру тексту. Розтягніть, за допомогою маркерів, текстову область так, щоб текст повністю став видимим.

  Робота з кліпартами
  Що таке кліпарт? Де шукати? Як завантажити свій?
  1. Що таке кліпарт?

  Кліпарт або стікер - це графічний елемент, що використовується для оздоблення фотокниги. Кліпартами можуть бути готові написи гарним шрифтом, милі звірята та багато іншого.

  2. Як розмістити кліпарт на сторінці?

  Для того, щоб розмістити кліпарт на сторінці, необхідно у правій боковій панелі онлайн-редактора натиснути на розділ "Кліпарт", вибрати у списку кліпарт, що подобається. Натиснути на нього лівою клавішею мишки та перетягнути на сторінку чи обкладинку.

  3. Як завантажити свій кліпарт?

  Для завантаження власного кліпарту необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обрати меню “Кліпарт”, потім натиснути на кнопку завантаження (зелена стрілка)

  2. У вікні, що відкриється вибрати папку з якої будете завантажувати кліпарт та виділити його.

  3. Натиснути на “Відкрити”, після чого кліпарт почне завантажуватись у редактор.

  Зверніть увагу! Кліпарт повинен бути у форматі png.

  4. Редагування кліпартів
  Зміна розмірів, прозорості та позиції кліпартів здійснюється за тою ж логікою, що і фото. Детальніше тут .
  Компонування
  Що це таке. Які бувають компонування? Як їх копіювати?
  1. Що таке компонування?
  Компонування — це варіанти розміщення фотографій на сторінках, розворотах або ж обкладинці фотокниги.
  2. Варіанти компонування для обкладинки

  Для обкладинок доступна обмежена кількість варіантів компонувань, на одну або три фотографії.

  Для того, щоб розмістити компонування на обкладинку необхідно:

  1. В правій бічній панелі онлайн-редактора натиснути на меню “Компонування” та обрати кількість фото.

  2. Натиснути лівою кнопкою миші на потрібний варіант та перетягнути.

  Якщо вам потрібне нестандартне компонування, то його можна знайти у інших тематичних шаблонах чи зробити своє.

  3. Варіанти компонувань для сторінок

  Для сторінок доступно декілька варантів компонування фотографій, від 1 до 16 фото на сторінку.

  Для того, щоб розмістити компонування на сторінку необхідно:

  1. В правій бічній панелі онлайн-редактора натиснути на меню “Компонування” та вибрати кількість фото.

  2. Натиснути лівою клавішею миші на варіант компонування та перетягнути його на обкладинку.

  Якщо вам потрібне нестандартне компонування, то його можна знайти у інших тематичних шаблонах чи зробити своє.

  4. Копіювання компонувань

  Для того, щоб скопіювати існуюче компонування необхідно:

  1. Затиснувши клавішу Ctrl, лівою кнопкою миші виділити всі комірки компонування та клікнути у вікні, що відкриється на “Копіювати”.

  2. Одразу натиснути "Вставити", та перетягнути копію компонування в необхідне місце на сторінці.

  Рамки
  Що таке рамка? Як розмістити? Як видалити?
  Що таке рамка?
  Рамка - це стилізоване оформлення навколо фотографії.
  Як помістити фото в рамку?

  Для того, щоб розмістити рамку на сторінку фотокниги необхідно:

  1. Розмістити фотографію на сторінку/обкладинку фотокниги;

  2. В правій бічній панелі натиснути на меню “Рамка”, після чого вибрати тематику;

  3. Перетягнути обрану рамку на фотографію, клікнувши лівою кнопкою миші;

  Не забудьте поцентрувати фотографію в рамці, щоб сюжетно важливі деталі не були обрізані (руки, ноги, голови і тд.)

  Примітка: розмістити рамку можливо виключно на фотографію або ж на компонування (пусті комірки під фотографію), при переміщенні рамки на пусту сторінку фотокниги або на кліпарти рамка не буде переміщуватись.

  Як видалити рамку?

  Для того, щоб видалити рамку необхідно:

  1. Клікніть на фото з якого треба видалити рамку

  2. На панелі, що відкриється виберіть опцію "Видалити рамку"

  Теми - готові тематичні дизайни
  Зміна теми під час оформлення фотокниги.
  Що таке теми?
  Тема - це можливість обрати вже готовий тематичний макет розвороту для наповнення власними фотографіями з можливістю його подальшого редагування.
  Як змінити тему розвороту?

  Щоб змінити тему розвороту/обкладинки необхідно:

  1. В правій боковій частині онлайн редактора натискаємо на меню “Теми” та обираємо категорію нашої книги.

  2. У відкритому вікні справа з'являться всі тематичні шаблони за обраною нами категорією.

  3. Клікаємо на шаблон, який нам цікавий.

  4. Обираємо тематичний розворот, клікаємо на нього лівою кнопкою миші та перетягуємо на обкладинку, або ж сторінку книги.

  Сповіщення редактора
  Червоні стрілки, помаранчеві трикутники, текстові сповіщення.
  1. Червоні стрілки вгору та вниз

  Технологічно кожен надрукований лист проходить обрізку перед збіркою книжкового блоку.

  • Якщо фото надто близько до краю макету - при обрізці можуть залишаться тонкі нерівномірні тонкі смужки фону по краях фото.Якщо ви нехочете, що ці смужки були, то дотримуйтесь рекомендацій редактору та дотягуйте фото до самого краю, на виліт.

  • Якщо ж текст надто близько до краю макету, він може бути підрізаним в процесі обрізки листів, тому його варто розташувати подалі від краю макету згідно рекомендацій редактора.

  2. Помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині при завантаженні фотографій

  Якщо Ваші фото мають такий вигляд при завантаженні в онлайн редактор, це означає що:

  1. фото неправильного формату

  2. фото “биті”

  3. фотографії недовантажені через проблеми з інтернетом

  Для створення замовлення всі завантажувані фото мають бути у форматі jpg.

  Якщо файли в даному форматі, але трикутник є, тоді скоріш за все файли пошкоджені. Зазвичай перезберігання в графічному редакторі вирішує дану ситуацію. (Необхідно відкрити в графічному редакторі, а потім зберегти в jpg форматі).

  3. Жовта рамка та помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині при розміщенні фотографій на сторінку/обкладинку книги

  Якщо при розміщенні фото на сторінку/обкладинку фотокниги навколо фото з'являється жовта рамка, а вгорі злівого боку файлу помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині, тоді даний файл містить надто маленьке розширення для розміщення на таку ділянку книги і при друці зображення може бути розмитим чи пікселізованим.

  В таких випадках рекомендуємо замінити файл оригіналом, або ж зменшити файл на сторінці/обкладинці фотокниги допоки рамка не зникне. Якщо у Вас більшість таких файлів, рекомендуємо не розміщувати такі файли на цілу сторінку/обкладинку книги, робити компоновки із декількох фотографій, якщо рамка не зникне, можна також змінити формат книги на менший.

  Якщо Ви не звернули уваги на дане сповіщення при розміщенні фото на сторінку/обкладинку книги, при натисканні "В кошик" система інформує повторно про маленьке розширення файлів шляхов випливаючого інформаційного вікна.

  Звертаємо Вашу увагу на те, що ми не обмежуємо створення замовлення з фотографіями з маленьким розширення, проте врахуйте те, що такі файли в готовій фотокнизі можуть бути нечіткими, розмитими та піксельними, що не вважатиметься за брак друку, оскільки якість надрукованого зображення в першу чергу залежить від завантаженого Вами оригіналу фото.

  4. Ти не заповнив всі комірки для фото!

  Дане сповіщення виникає коли:

  1. Ви обрати тематичний шаблон та не заповнили в ньому всі комірки для фотографій

  2. Розмістили фотографію поверх комірки в яку необхідно було помістити фотографію.

  Якщо в прев’ю перегляді, при натисненні “В кошик” у Вас відображається, що всі сторінки заповненні та пустих місць немає, тоді скоріш за все Ви розмістили фотографію поверх комірки під фотографію. Ви можете проігнорувати системне сповіщення та продовжити оформлення замовлення.

  5. Неправильна кількість сторінок + не відображається вартість книги
  Дане сповіщення виникає, якщо Ви обрали фотокнигу з Поліграфічним типом друком та Журнальним типом внутрішнього блоку, та добавили до базової кількості сторінок ще N кількість додаткових. Оскільки дана книга друкується сторінками, що зшиваються в корінці книги, технологічно для її друку необхідна певна кратність сторінок у відповідності до обраного формату. Для створення замовлення Вам необхідно буде видалити дві сторінки, або ж добавити ще дві.
  Загальні принципи роботи редактора
  Основні терміни та поняття.
  Онлайн-редактор

  Онлайн-редактор - це безкоштовний графічний редактор для створення дизайну фотокниг із готових тематичних шаблонів, розроблений компанією Gramofon.ua

  Сторінка

  Сторінка - це половина розвороту

  Розворот

  Це дві сусідні сторінки =)

  Форзац

  Це 2 сторінки на початку та вкінці фотокниги із поліграфічним способом друку та журнальним блоком. Форзаци не редагуються. На форзаці на початку фотокниги друкується логотип. Забрати логотип можна за додаткову плату.

  Комірка

  Це місце для вставки фотографії

  Обкладинка

  Це покриття фотокниги, яке має декоративне, захисне та скріплювальне призначення.

  Завантаження фотографій
  Where from and where to do I upload photos? How do I sort them? What formats can be used?
  1. Які фото підійдуть для фотокниги?
  Для фотокниги підійдуть фото лише у форматі jpg. Якщо у вас є оригінали фото, то завантажуйте їх. Тобто, чим більший по розширенню та розміру файл - тим вищою буде якість зображення у надрукованій книзі.
  2. Як завантажити фото у редактор з пам'яті комп'ютера?

  Щоб завантажити фото з пам'яті комп'ютера, необхідно натиснути на значок "З комп'ютера"

  У вікні, що відкриється, вибираємо папку з якої будемо завантажувати файли та виділяємо всі необхідні файли, потім клікаємо на “Відкрити”, після чого файли почнуть завантажуватись на сайт.

  3. Як завантажити фото у редактор з Instagram?

  В редакторі натисніть іконку Instagram. Далі авторизуйтеся та завантажте свої фото. Ми не зберігаємо ваші паролі, тому про це не хвилюйтеся.

  Після успішного завантаження фото з'являться у правій боковій панелі. Тепер їх вже можна розміщувати на сторінках фотокниги.

  Важливо! Якщо на фото бачите помаранчевий трикутник - це значить, що роздільна здатність фото замала і потрібно замінити його.

  4. Як завантажити фото у редактор з Facebook?

  В редакторі натисніть іконку Facebook. Далі авторизуйтеся та завантажте свої фото. Ми не зберігаємо ваші паролі, тому про це не хвилюйтеся.

  Після успішного завантаження фото з'являться у правій боковій панелі. Тепер їх вже можна розміщувати на сторінках фотокниги.

  Важливо! Якщо на фото бачите помаранчевий трикутник - це значить, що роздільна здатність фото замала і потрібно замінити його.

  5. Як посортувати завантажені фото? Робота з фільтрами.

  Щоб відсортувати фото, необхідно натиснути галочку біля слова "Фільтрувати". Відкриється випадайка, в якій ви налаштовуєте за якою ознакою будете впорядковувати фото:

 • за датою створення файлу
 • за датою завантаження фото в редактор
 • за назвою файлу
 • Обравши сортування за датою створення, додатково можна сегментувати фото по днях, місяцях та роках. Щоб сегментувати фото по місяцях, просто клікніть на слово "місяць" у випадайці. На скріні нижче видно, як фото сортуються по місяцях.

  За таким самим принципом можна відсортувати фото в алфавітному порядку або навпаки від Я до А. Ця функція буде корисною, якщо ви підписуєте свої фото, наприклад "Літо. Італія" чи "Сплав по Черемоші", а не залишаєте назву "img 242535", яку автоматично присвоює фотографії камера чи телефон.

  Фото, які ви вже використали в книзі, підсвічуються зеленим.

  Якщо вже використані фото заважають вам створювати книгу, скористайтесь функцією "Приховати використані". Щоб це зробити, просто поставте галочку поруч із цим написом у випадайці

  Фото, які ви ще не використали, будуть без підсвітки.

  Фото, з котрим ви працюєте зараз, буде мати жовту рамку.

  6. Прев'ю завантажених фото.

  Важко роздивитись фото в полотні завантажених файлів? Не біда! Наведіть курсор на необхідне фото, затримайтесь на ньому і відкриється велике прев'ю знімка.

  7. Як видалити зайві фото, котрі ви не будете використовувати в книзі?

  Якщо ви випадково завантажили дві однакові фотографії, чи свою пікселізовану розмиту руку на фоні підлоги, то їх можна видалити з полотна знімків, щоб вони не заважали вам створювати фотокнигу вашої мрії. Для цього треба навести курсор на зайвий знімок. У правому верхньому куті з'явиться хрестик. Натисніть на нього, щоб видалити знімок.

  На всяк випадок, наш обережний редактор, перепитає у вас ще раз, чи дісно ви хочете видалити це фото. Якщо ви хотіли видалити - жмякніть зелену кнопку "Так, видалити". Якщо ви тицьнули на той злощасний хрестик випадково, то це перепитування врятує вас від втрати важливої знимки.

  Редагування обкладинки
  Як змінити вид, додати оздоблення чи побачити тильну частину?
  1. Як розмістити фото на обкладинці?
  Щоб розмістити фото на обкладинці, його достатньо просто перетягнути з бокової панелі в пусту комірку.
  2. Як відредагувати тильну частину обкладинки?

  За замовчуванням задня частина обкладинки прихована. Щоб побачити її необхідно натиснути кнопочку у нижній лівій панелі редактора. Вона виглядає як гумка (ластик).

  Натискаємо і відкривається задня частина обкладинки.

  Тепер її можна редагувати як будь-яку іншу сторінку: додавати фото, рамки, написи та стікери.

  3. Як змінити вид обкладинки?

  Для того, щоб змінити вид обкладинки необхідно натиснути на необхідний вам вид обкладинки (фотообкладинка, екошкіра чи текстиль) у верхній лівій частині редактора. Після цього можна обрати вид оздоблення та колір матеріалу (для екошкіри чи текстилю).

  4. Варіанти оздоблення обкладинок із екошкіри

  Обкладинки із екошкіри можуть бути без оздоблення, з тисненням або із фотовставкою з акрилового скла. Усі вище перечислені варіанти оздоблень є доступними для усіх 27 кольорів екошкіри.

  Обкладинки серії екошкіри "Nature", ті у котрих текстура і малюнок схожі на деревину (перші 10 кольорів у списку), будуть без прошивки по канту. Наступні 17 кольорів - серія "Classic" - будуть прошитими по канту ниткою в тон, вибраному кольору екошкіри.

  5. Варіанти оздоблення обкладинок із текстилю

  Обкладинки із текстилю можуть бути без оздоблення, з тисненням або акриловою фотовставкою. Фотовставки доступні для усіх видів текстилю.

  На обкладинках серії текстилю "Люкс" (4 останні кольори у списку), доступне оздоблення тисненням. Тобто, тиснення може бути на: золотому, лавандовому, кораловому та смарагдовому люксі. На серії текстилю "Льон" (перші 4 кольори у списку) ми тиснень не робимо.

  6. Тиснення. Для яких обкладинок доступне? Як вибрати?

  Ми наносимо тиснення на обкладинки із екошкіри усіх кольорів та на обкладинки із текстилю серії "Люкс". Вибрати можна лише із стандартних варіантів тиснень представлених у редакторі. Індивідуальних тиснень не здійснюємо.

  Як додати тиснення на обкладинку:

  1. В онлайн-редакторі необхідно вибрати обкладинку на верхній панелі редактора, там де знаходиться нумерація сторінок.

  2. Тепер необхідно обрати матеріал обкладинки – екошкіру чи текстиль.

  3. Обираємо опцію оздоблення “Без фото”. Тепер необхідно обрати колір обкладинки. Якщо екошкіра, то будь-який колір, якщо текстиль, то лише серію "Люкс".

  4. В правій боковій частині онлайн-редактора натискаємо пункт меню “Тиснення”, потім необхідно обрати тематику тиснення.

  5. Клікаємо на обране тиснення лівою кнопкою мишки, після чого система формує прев’ю того як буде виглядати дане тиснення на обкладинці Вашої книги.

  7. Як відредагувати фотообкладинку?
  Як змінити текст на обкладинці?Детальніше тут Як змінити тему?Детальніше тут Як змінити фон?Детальніше тут Як змінити розмір фото?Детальніше тут Як додати чи видалити кліпарт(стікер) на обкладинці? Детальніше тут
  Редагування сторінок
  Додавання, видалення, переміщення, копіювання сторінок. Ліміти кількості сторінок.
  1. Як переміщатись між сторінками?

  В онлайн-редакторі ми можемо переміщуватись між сторінками фотокниги двома способами:

  Перший спосіб — ми можемо просто гортати книгу за допомогою опціональних круглих кнопок вліво та вправо, проте, якщо у Вас доволі багато сторінок в книзі, даний спосіб доволі довгий.

  Другий спосіб — на верхній панелі онлайн-редактора можемо прокрутити стрічку із нумерацією сторінок, клікнувши на відповідні опціональні кнопки із стрілочками вліво, або ж вправо, після чого клікнути на необхідну нам сторінку.

  На скріні нище зеленим кольором зображено переміщення між усіма сторінками книги, червоним між двома сусідніми.

  2. Як додати сторінки?

  Для того, щоб додати сторінки необхідно натиснути у верхній панелі справа на зелений значок плюс “+”.

  Після чого необхідно обрати один із варіантів дизайну сторінок з вибраного вами шаблону або сторінки без дизайну - пусті. Для цього достатньо клікнути один раз на вибраний варіант дизайну сторінок і він з'явиться у робочій панелі.

  Cторінки можна додати виключно попарно, одну сторінку додати неможливо.

  Існують технологічні обмеження щодо максимальної кількості сторінок для різних видів книг. Детальніше тут.

  3. Як видалити сторінки?

  Мінімальна кількість сторінок у фотокнигах - 24 (лише у фотокниг з Журнальним типом блоку та способом друку Цифрова поліграфія мінімальна кількість сторінок - 26, крім формату 30х30) . Тобто видалити сторінки, щоб було менше 24 (26) - неможливо.

  Якщо у вас більше сторінок і деякі з них зайві - необхідно:

  Натиснути на значок хрестика в правому верхньому кутку правої сторінки.

  Та підтвердити видалення натиснувши на “Так, видалити”.

  Видаляються сторінки виключно попарно, одну сторінку видалити неможливо.

  4. Максимальна і мінімальна кількість сторінок для різних фотокниг

  Мінімальна кількість сторінок - 24 для Lay Flat та 26 для журнального типу блоку. Замовити фотокнигу з меншою кількістю сторінок неможливо. Якщо Ви не заповнили всі сторінки в книзі й деякі залишились пустими вони всеодно будуть надруковані та вклеєні в книгу.

  При виборі фотокниги із типом друку Цифрова поліграфія та Журнальним типом палітурки - мінімальна кількість сторінок становить 26, окрім формату книги 30х30. Для цього формату (Журнальний блок, Цифрова поліграфія) мінімальна кількість сторінок становить 24.

  Для різних видів фотокниг є різна максимальна кількість сторінок. Це зумовлено технологічними особливостями їх виготовлення.

  Далі наведено максимальну кількість сторінок книг відповідно до їх опцій:

  - тип блоку Журнальний - 96 сторінок;

  - тип блоку Lay flat (папір сатинований, глянцевий, FUJI Lustre) - 80 сторінок;

  - тип блоку Lay flat (папір FUJI Lustre PRO з прошарок між сторінками із картону) - 50 сторінок;

  5. Як поміняти сторінки місцями?

  Щоб поміняти сторінки місцями необхідно натиснути на відповідні функціональні кнопки в нижній панелі редактора. Відповідно "стрілка вправо", щоб перемістити розворот вправо, в сторону закінчення книги. І "стрілочка вліво", щоб перемістити розворот лівіше, тобто в бік початку книги.

  6. Як створити копію сторінки?

  Для того, щоб створити копію сторінки необхідно натиснути на значок (див. на скріні нижче) у нижній панелі онлайн-редактора. Cкопійована сторінка буде розміщена після сторінки, з якої було створено копію, тобто після оригіналу.

  Робота з фотографіями
  Зміна розмірів, прозорості, масштабу, поворот, копіювання фото та інше.
  1. Як переміщувати та змінювати розміри фото?

  Для того, щоб перемістити фотографію чи змінити її пропорції необхідно:

  1. Натиснути на необхідну фотографію та обрати опцію “Змінити”.

  2. Клікаємо лівою кнопкою миші по фотографії, затискаємо ліву кнопку миші та перетягуємо її на ту ділянку сторінки, де бажаємо розмістити.

  3. Вирівнюємо фотографію у відповідності до інших, вже розміщених фото на сторінці. Для цього в редакторі присутні напрямні лінії оранжевого кольору, що відображаються при переміщенні елементу сторінки (фото, кліпарт, текст) в межах розвороту, а також при спробі розміщення елементу на одному рівні по відношенню до інших або по відношенню до самої сторінки.

  2. Як змінити видиму область фото?
  Для того, щоб змінити видиму область фотографії, котра розміщена у комірці, необхідно натиснути на неї лівою кнопкою миші, затиснути кнопку та посунути фотографію в середині комірки так, як Вам необхідно, вліво-вправо, вверх чи вниз.
  3. Поворот фото всередині комірки та самих комірок

  3.1 Для того, щоб повернути зображення всередині комірки на 90, 180 чи 270 градусів, необхідно на нього натиснути та обрати опцію “Повернути”. При натисканні "Повернути" один раз, фото перевертається на 90 градусів за годинниковою стрілкою, при натисканні вдруге - на 180 градусів і втретє - на 270 градусів.

  3.2 Для того, щоб повернути саму комірку з фото на !будь-яку кількість градусів!, необхідно знову ж таки натиснути на фото, обрати опцію "Змінити". Вгорі над фото з'явиться символ закругленої стрілочки. Наведіть на неї та затисніть ліву клавішу мишки. Тепер, не відпускаючи клавішу мишки, крутіть коміркою в той бік, в який вам необхідно.

  4. Як розмістити фото на всю сторінку?

  Щоб розмістити фото на всю площину сторінки необхідно натиснути на фото, далі на панелі інструментів, що відкриється, вибираємо опцію "Змінити", далі натиснути на "На всю сторінку"

  5. Як зробити білу чи кольорову рамку навколо фото?

  Фотографію, що розміщена на сторінці фотокниги можливо оздобити мінімалістичною рамкою білого, або ж будь якого іншого кольору.Для цього необхідно:

  1. Натиснути на фотографію та обрати опцію “Рамка”.

  2. Тепер необхідно обрати ширину рамки за допомогою повзунка, максимальна ширина 20мм.

  3. За замовчуванням рамка буде білою. Можливо змінити колір рамки, натиснувши на комірку білого кольору, що знаходиться біля повзунка. У вікні, що відкриється можливо обрати колір за допомогою колірного кола, або ж прописати цифрове значення кольору. По завершенню вибору необхідно натиснути на “Ок”, щоб зміни збереглись.

  6. Зміна прозорості фото.

  Для того, щоб змінити прозорість фото необхідно:

  1. Натиснути на фотографію та обрати опцію “Змінити”.

  2. Тепер необхідно обрати опцію “Прозорість” та за допомогою повзунка виставити необхідне значення прозорості зображення.

  За замовчуванням всі фото мають 100% значення прозорості. Мінімальне значення прозорості 5%, при ньому фото буде практично невидимим.

  7. Як розмістити фото вище чи нижче інших елементів дизайну?

  При розміщенні багатьох елементів дизайну на сторінці фотокниги може виникнути необхідність розміщення певних елементів поверх інших. До прикладу, кліпарт поверх фотографії. Для того, щоб встановити порядок накладання елементів необхідно:

  1. Натиснути на фото та обрати опцію “Змінити”.

  2. Після цього натиснути опцію “Нижче” або “Вище”.

  Якщо обрати “Нижче” - на фотографію будуть накладатись інші елементи дизайну. Якщо обрати “Вище” - фотографія буде розміщуватися поверх інших елементів дизайну.

  8. Функція копіювання/вставки фото?

  Для копіювання та вставки фото в межах одного розвороту:

  1. Натисніть на фотографію та виберіть опцію “Змінити”.

  2. Тепер оберіть опцію “Копіювати”. Фотографія з елементами дизайну буде скопійована в буфер обміну.

  3. Потім одразу натисніть на “Вставити”. Фотографія буде розміщена на тій же сторінці, з якої Ви її скопіювали, трішки нижче оригіналу.

  Для копіювання та вставки фото на інший розворот:

  1. Натисніть на фотографію та виберіть опцію “Змінити”.

  2. Тепер оберіть опцію “Копіювати”. Фотографія з елементами дизайну буде скопійована в буфер обміну.

  3. Перейдіть на розворот, де треба вставити фото.

  4. Та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+V.

  9. Як видалити фото?
  Для того, щоб видалити фото, а рамка та комірка залишились, натисніть на фотографію на оберіть опцію “Видалити”. Для того, щоб видалити фото разом із рамкою та коміркою, натисніть на фотографію та оберіть опцію “Змінити”, потім натисніть опцію “Видалити”.
  Робота з фонами
  Як змінити чи завантажити свій фон. Прозорість, масштаб та поворот фону.
  1. Що таке фон?
  Фон - це зображення у великому розширенні на якому розміщуються інші елементи дизайну, такі як фото, написи чи кліпарти. Можна обрати готовий фон із всіх шаблонів, що представлені на сайті, завантажити свою картинку чи фотографію або ж зробити суцільну заливку.
  2. Як змінити фон?

  Для того, щоб змінити фон із обраного шаблону на фон із іншого тематичного шаблону необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора вибрати меню “Фон”, потім тематику фотокниги.

  2. У вікні справа з'являються фони із усіх шаблонів на цю тему.

  3. Клікаємо на фон котрий сподобався та перетягуємо його лівою кнопкою миші на обкладинку чи розворот фотокниги.

  Також можна зробити однотонний фон. Для цього необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обрати меню “Фон”, потім опцію “Суцільний”.

  2. Далі перетягуємо лівою кнопкою миші суцільний фон на обкладинку,сторінку чи розоврот фотокниги.

  3. Клікаємо на іконку кольору та обираємо необхідний відтінок.

  4. Натискаємо "ОК", щоб зберегти зміни.

  3. Як завантажити свій фон?

  Для завантаження власного фону необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обирати меню “Фон”, потім натиснути на кнопку завантаження (зелена стрілка)

  2. У вікні, що відкриєтьсяя вибрати папку з якої будете завантажувати зображення та виділіти всі необхідні картинки.

  3. Натиснути на “Відкрити”, після чого зображення почнуть завантажуватись на сайт.

  4. Як змінити прозорість фону?

  Для того, щоб змінити прозорість фону необхідно:

  1. Натиснути на фон та обрати опцію “Прозорість”.

  2. Тепер за допомогою повзунка виставити необхідне значення прозорості зображення.

  За замовчуванням всі фони мають 100% значення прозорості. Мінімальне значення прозорості 5%, при ньому фон буде практично невидимим.

  Змінити прозорість можна у фонів із нашої бібліотеки або завантажених вами фонів. Для фону "Суцільний" змінити прозорість можна обравши більш світлий відтінок на колірному колі.

  5. Як зробити поворот фону?

  Поворот фонів здійснюється за тим же механізмом, що і фото. Потрібно дивитись пункт 3.1 з розділу "РОБОТА З ФОТОГРАФІЯМИ" Детальніше тут

  6. Як збільшити масштаб фону?

  Масштаб фону збільшується за тим ж принципом, що і масштаб фото. Детальніше тут

  7. Як видалити фон?

  Видалити фон, можна так само як і фото. Детальніше тут

  Робота із текстом
  Зміна шрифту, розміру, кегля, кольору, нарису. І страшна штрихпунктирна лінія.
  1. Як додати текст?

  Для того, щоб додати текст необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора натиснути пункт “Текст”.

  2. Обрати шрифт, натиснути на нього лівою кнопкою миші та перетягнути в робоче поле.

  3. Написати свій текст.

  2. Як змінити шрифт?

  Щоб змінити шрифт натисніть на текстовий блок, потім на назву шрифта та оберіть із випадаючого списку новий шрифт собі до смаку =)

  3. Як змінити кегль?

  Щоб змінити кегль шрифта натисніть на текстовий блок, потім на панелі що відкриється за допомогою стрілок ввех-вниз змініть розмір шрифта. Кожне натискання на стрілки додає чи віднімає один пункт кегля. Або натисніть на панелі, що відкрилась значок "вниз" (див.скрін нижче) і змініть кегль одразу до необхідного розміру.

  4. Як змінити колір тексту?

  Щоб змінити колір напису натисніть на текстовий блок, потім на панелі, що відкриється натисніть на колірну комірку. Відкриється колірне коло. Виберіть на ньому колір, що вам подобається та натисніть "ОК".

  5. Як змінити нарис тексту?

  Щоб змінити нарис шрифта натисніть на текстовий блок, потім на панелі, що відкриється оберіть жирний, курсив чи підкреслений. Не для усіх видів шрифтів доступні всі види нарисів.

  6. Вирівнювання тексту

  Щоб вирівняти текст у межах текстового блоку, натисніть на нього та оберіть один із варіантів вирівнювання: по лівому краю, по правому або по центру.

  7. Зміна розміщення тексту

  Щоб перемістити текст по сторінці чи обкладинці:

  1. Натисніть на текстовий блок (текст)

  2. Оберіть опцію “Змінити”. Навколо текстового блоку з'являться маркери.

  3. Тепер сміливо перетягуйте текстовий блок у необхідному напрямку

  8. Що робити якщо частина тексту не відображається?

  Треба натиснути на текстовий блок, далі на опцію "Змінити". З'являться помаранчеві маркети по периметру тексту. Розтягніть, за допомогою маркерів, текстову область так, щоб текст повністю став видимим.

  Робота з кліпартами
  Що таке кліпарт? Де шукати? Як завантажити свій?
  1. Що таке кліпарт?

  Кліпарт або стікер - це графічний елемент, що використовується для оздоблення фотокниги. Кліпартами можуть бути готові написи гарним шрифтом, милі звірята та багато іншого.

  2. Як розмістити кліпарт на сторінці?

  Для того, щоб розмістити кліпарт на сторінці, необхідно у правій боковій панелі онлайн-редактора натиснути на розділ "Кліпарт", вибрати у списку кліпарт, що подобається. Натиснути на нього лівою клавішею мишки та перетягнути на сторінку чи обкладинку.

  3. Як завантажити свій кліпарт?

  Для завантаження власного кліпарту необхідно:

  1. В правій боковій панелі онлайн-редактора обрати меню “Кліпарт”, потім натиснути на кнопку завантаження (зелена стрілка)

  2. У вікні, що відкриється вибрати папку з якої будете завантажувати кліпарт та виділити його.

  3. Натиснути на “Відкрити”, після чого кліпарт почне завантажуватись у редактор.

  Зверніть увагу! Кліпарт повинен бути у форматі png.

  4. Редагування кліпартів
  Зміна розмірів, прозорості та позиції кліпартів здійснюється за тою ж логікою, що і фото. Детальніше тут .
  Компонування
  Що це таке. Які бувають компонування? Як їх копіювати?
  1. Що таке компонування?
  Компонування — це варіанти розміщення фотографій на сторінках, розворотах або ж обкладинці фотокниги.
  2. Варіанти компонування для обкладинки

  Для обкладинок доступна обмежена кількість варіантів компонувань, на одну або три фотографії.

  Для того, щоб розмістити компонування на обкладинку необхідно:

  1. В правій бічній панелі онлайн-редактора натиснути на меню “Компонування” та обрати кількість фото.

  2. Натиснути лівою кнопкою миші на потрібний варіант та перетягнути.

  Якщо вам потрібне нестандартне компонування, то його можна знайти у інших тематичних шаблонах чи зробити своє.

  3. Варіанти компонувань для сторінок

  Для сторінок доступно декілька варантів компонування фотографій, від 1 до 16 фото на сторінку.

  Для того, щоб розмістити компонування на сторінку необхідно:

  1. В правій бічній панелі онлайн-редактора натиснути на меню “Компонування” та вибрати кількість фото.

  2. Натиснути лівою клавішею миші на варіант компонування та перетягнути його на обкладинку.

  Якщо вам потрібне нестандартне компонування, то його можна знайти у інших тематичних шаблонах чи зробити своє.

  4. Копіювання компонувань

  Для того, щоб скопіювати існуюче компонування необхідно:

  1. Затиснувши клавішу Ctrl, лівою кнопкою миші виділити всі комірки компонування та клікнути у вікні, що відкриється на “Копіювати”.

  2. Одразу натиснути "Вставити", та перетягнути копію компонування в необхідне місце на сторінці.

  Рамки
  Що таке рамка? Як розмістити? Як видалити?
  Що таке рамка?
  Рамка - це стилізоване оформлення навколо фотографії.
  Як помістити фото в рамку?

  Для того, щоб розмістити рамку на сторінку фотокниги необхідно:

  1. Розмістити фотографію на сторінку/обкладинку фотокниги;

  2. В правій бічній панелі натиснути на меню “Рамка”, після чого вибрати тематику;

  3. Перетягнути обрану рамку на фотографію, клікнувши лівою кнопкою миші;

  Не забудьте поцентрувати фотографію в рамці, щоб сюжетно важливі деталі не були обрізані (руки, ноги, голови і тд.)

  Примітка: розмістити рамку можливо виключно на фотографію або ж на компонування (пусті комірки під фотографію), при переміщенні рамки на пусту сторінку фотокниги або на кліпарти рамка не буде переміщуватись.

  Як видалити рамку?

  Для того, щоб видалити рамку необхідно:

  1. Клікніть на фото з якого треба видалити рамку

  2. На панелі, що відкриється виберіть опцію "Видалити рамку"

  Теми - готові тематичні дизайни
  Зміна теми під час оформлення фотокниги.
  Що таке теми?
  Тема - це можливість обрати вже готовий тематичний макет розвороту для наповнення власними фотографіями з можливістю його подальшого редагування.
  Як змінити тему розвороту?

  Щоб змінити тему розвороту/обкладинки необхідно:

  1. В правій боковій частині онлайн редактора натискаємо на меню “Теми” та обираємо категорію нашої книги.

  2. У відкритому вікні справа з'являться всі тематичні шаблони за обраною нами категорією.

  3. Клікаємо на шаблон, який нам цікавий.

  4. Обираємо тематичний розворот, клікаємо на нього лівою кнопкою миші та перетягуємо на обкладинку, або ж сторінку книги.

  Сповіщення редактора
  Червоні стрілки, помаранчеві трикутники, текстові сповіщення.
  1. Червоні стрілки вгору та вниз

  Технологічно кожен надрукований лист проходить обрізку перед збіркою книжкового блоку.

  • Якщо фото надто близько до краю макету - при обрізці можуть залишаться тонкі нерівномірні тонкі смужки фону по краях фото.Якщо ви нехочете, що ці смужки були, то дотримуйтесь рекомендацій редактору та дотягуйте фото до самого краю, на виліт.

  • Якщо ж текст надто близько до краю макету, він може бути підрізаним в процесі обрізки листів, тому його варто розташувати подалі від краю макету згідно рекомендацій редактора.

  2. Помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині при завантаженні фотографій

  Якщо Ваші фото мають такий вигляд при завантаженні в онлайн редактор, це означає що:

  1. фото неправильного формату

  2. фото “биті”

  3. фотографії недовантажені через проблеми з інтернетом

  Для створення замовлення всі завантажувані фото мають бути у форматі jpg.

  Якщо файли в даному форматі, але трикутник є, тоді скоріш за все файли пошкоджені. Зазвичай перезберігання в графічному редакторі вирішує дану ситуацію. (Необхідно відкрити в графічному редакторі, а потім зберегти в jpg форматі).

  3. Жовта рамка та помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині при розміщенні фотографій на сторінку/обкладинку книги

  Якщо при розміщенні фото на сторінку/обкладинку фотокниги навколо фото з'являється жовта рамка, а вгорі злівого боку файлу помаранчевий трикутник із знаком оклику всередині, тоді даний файл містить надто маленьке розширення для розміщення на таку ділянку книги і при друці зображення може бути розмитим чи пікселізованим.

  В таких випадках рекомендуємо замінити файл оригіналом, або ж зменшити файл на сторінці/обкладинці фотокниги допоки рамка не зникне. Якщо у Вас більшість таких файлів, рекомендуємо не розміщувати такі файли на цілу сторінку/обкладинку книги, робити компоновки із декількох фотографій, якщо рамка не зникне, можна також змінити формат книги на менший.

  Якщо Ви не звернули уваги на дане сповіщення при розміщенні фото на сторінку/обкладинку книги, при натисканні "В кошик" система інформує повторно про маленьке розширення файлів шляхов випливаючого інформаційного вікна.

  Звертаємо Вашу увагу на те, що ми не обмежуємо створення замовлення з фотографіями з маленьким розширення, проте врахуйте те, що такі файли в готовій фотокнизі можуть бути нечіткими, розмитими та піксельними, що не вважатиметься за брак друку, оскільки якість надрукованого зображення в першу чергу залежить від завантаженого Вами оригіналу фото.

  4. Ти не заповнив всі комірки для фото!

  Дане сповіщення виникає коли:

  1. Ви обрати тематичний шаблон та не заповнили в ньому всі комірки для фотографій

  2. Розмістили фотографію поверх комірки в яку необхідно було помістити фотографію.

  Якщо в прев’ю перегляді, при натисненні “В кошик” у Вас відображається, що всі сторінки заповненні та пустих місць немає, тоді скоріш за все Ви розмістили фотографію поверх комірки під фотографію. Ви можете проігнорувати системне сповіщення та продовжити оформлення замовлення.

  5. Неправильна кількість сторінок + не відображається вартість книги
  Дане сповіщення виникає, якщо Ви обрали фотокнигу з Поліграфічним типом друком та Журнальним типом внутрішнього блоку, та добавили до базової кількості сторінок ще N кількість додаткових. Оскільки дана книга друкується сторінками, що зшиваються в корінці книги, технологічно для її друку необхідна певна кратність сторінок у відповідності до обраного формату. Для створення замовлення Вам необхідно буде видалити дві сторінки, або ж добавити ще дві.